Dla wygody odwróć telefon i przeglądaj stronę w poziomie!
Materiały
Inspiracja
Inspiracja do stworzenia logotypu programu były kolory Tablic Miejskiego Systemu Informacji, a takze barwy transportu publicznego w Warszawie. Kształt logotypu nawiazuje do nadkola autobusu, a strzałka symbolizuje ruch i przemieszczanie sie po miescie.
KSIĄŻKA ,,Z Człapkiem pieszo i na kółkach”
Głównym bohaterem ksiazki jest piesek Człapek. Opowiada on o warszawskiej komunikacji miejskiej, pokazujac krok po kroku, jak bezpiecznie z niej korzystać i poruszać po miescie. Ksiazeczka zawiera opowiadanie o przygodach Człapka, a takze poradniczek z najwazniejszymi informacjami oraz kreatywnymi zadaniami do wykonania w domu lub w szkole.
Gra planszowa ,,Po Warszawie od zajezdni do pętli"
Gra przenosi graczy w swiat miejskiej logistyki i transportu publicznego, pozwalajac graczom wcielić sie w role dyspozytorów i kierowców autobusów. Kazdy gracz lub zespół graczy kieruje swoja zajezdnia, w której ma cztery autobusy.
Celem gry jest jak najszybsze i najsprawniejsze pokonanie trasy przez autobusy z zajezdni do petli. Autobusy poruszaja sie po planszy, omijajac przeszkody i wykonujac zadania, które napotykaja na drodze.
Strona internetowa
Strona internetowa została zaprojektowana w sposób spójny z całym programem. Jest atrakcyjna i przystepna dla dzieci. Podzielono ja na trzy główne bloki tematyczne: pieszo/komunikacja/rowerem, aby ułatwić nawigacje i rozumienie tresci.
Podczas projektowania starano zapewnić zgodnosć z wytycznymi WCAG, aby strona była dostepna cyfrowo, czyli zapewniała równy dostep do tresci dla kazdego.
Gry i zasoby interaktywne
Na stronie umieszczono interaktywne prezentacje i gry online, które w ciekawy sposób przekazuja wiedze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy trudniej jest organizować wycieczki czy ćwiczyć jazde na rowerze w praktyce. To swietne narzedzia, które pozwalaja sprawdzić, czy dzieci dobrze zrozumiały materiał, jednoczesnie oferujac im angazujaca forme nauki poprzez zabawe.
DOSTĘPNOŚĆ
Zrobilismy wszystko, aby strona była dostepna dla wszystkich i w pełni zgodna z wytycznymi WCAG. Uzupełnilismy teksty alternatywne do obrazów, zadbalismy o odpowiedni kontrast oraz własciwie oznaczylismy teksty, aby mogły być bez problemu odczytane przez czytniki ekranowe. Do filmów dodalismy napisy z audiodeskrypcją, a ponizej umiescilismy transkrypcje z dokładnymi opisami. Nasze gry mozna dowolnie powiększać i rozszerzać na pełny ekran, co jest przydatne dla osób z problemami z widzeniem. Dodatkowo interaktywne elementy sa wyraznie oznaczone, a sterowanie nimi mozliwe takze za pomocą klawiatury.
Jak używać quizów ?
